• Please insert widget into sidebar Customize Left Home 5 in Appearance > Widgets
  • Please insert widget into sidebar Customize Righ Home 2 in Appearance > Widgets
campaign-creators-OGOWDVLbMSc-unsplash

Odpowiednia strona internetowa jest obecnie bardzo istotna przy prowadzeniu biznesu. Warto także dowiedzieć się, co zrobić, by witryna była widoczna dla jak największej liczby użytkowników.

Na czym polega pozycjonowanie stron i czy można to zrobić samodzielnie?

Działania SEO, czyli po angielsku Search Engine Optimization (optymalizacja pod silnik wyszukiwarki), dzielą się na dwie główne grupy:

  • on-page – wszystkie czynności, które zachodzą w obrębie danej strony, takie jak: nasycenie treści frazami kluczowymi, linki wewnętrzne, struktura kodu HTML, odpowiednie znaczniki;
  • off-page – zadania poza witryną, na które składa się przede wszystkim linkowanie zewnętrzne, a także opracowanie wizytówki Google Moja Firma czy obsługa mediów społecznościowych.

Pozycjonowanie stron z wykorzystaniem tych dwóch podejść powinno przede wszystkim zapewnić witrynie jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Agencje i testy SEO zwracają uwagę przede wszystkim na działanie wyszukiwarki Google, z której korzysta zdecydowana większość użytkowników internetu w Polsce.

Choć pozycjonowanie stron jest w pewnym zakresie możliwe do wykonania samodzielnie, współpraca ze specjalistami od SEO w większości przypadków zapewni znacznie lepsze rezultaty. Aby zlecić tego typu usługi, warto zapoznać się z ofertami agencji. Jedną z najbardziej efektywnych strategii jest lokalne pozycjonowanie. Bydgoszcz to jedno z miast, w których możemy postawić między innymi na wsparcie Grupy iCEA z prawie 15-letnim stażem na rynku.

Lokalne pozycjonowanie – Bydgoszcz

Pozycjonowanie lokalne jest od kilku lat jednym z najważniejszych trendów w SEO. Algorytmy Google wprowadzają kolejne aktualizacje, które pozwalają użytkownikom sprawniejsze i wygodniejsze znajdowanie usług w pobliżu ich lokalizacji. Warto wykorzystać to jako przedsiębiorca – skupienie się na kluczowym dla biznesu ośrodku pozwala dotrzeć do klientów, którzy będą najbardziej zainteresowani ofertą.

Dlaczego warto zadbać o lokalne pozycjonowanie? Bydgoszcz stanowi niezwykle ważny punkt dla biznesu w województwie kujawsko-pomorskim, przez co w mieście nieustannie powstają nowe firmy. To sprawia, że walka o klienta może być bardzo zacięta. Dobrym pomysłem będzie zatem zwrócenie uwagi na słowa kluczowe, które pozwolą dostosować się do zapytań wprowadzanych przez użytkowników z tego regionu.

Testy SEO – dbaj o pozycjonowanie stron na bieżąco

Korzyści z pozycjonowania są widoczne najczęściej po kilku miesiącach. Osiągnięcie najlepszych wyników wymaga stałej kontroli pozycji strony poprzez testy SEO. Dzięki zastosowaniu takich metod można szybko sprawdzić efekt wprowadzanych zmian, a także reagować na aktualizacje algorytmów Google oraz działania konkurencji. Przy nawiązywaniu współpracy z agencją SEO ważną kwestią jest ustalenie sposobu raportowania postępów, jak również wykonanie audytu jeszcze przed przygotowaniem i wdrożeniem strategii.

Fot. Campaign Creators/unsplash.com

ZostawKomentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *